Sweet Bonanza Logo

Manikür yapmak

Manikür yapmak baslikli sayfadasiniz.Bu sayfada Manikür yapmak ile ilgili yazi bulunmaktadir.

Manikür yapmak

Ellerimizin güzel görünmesi için düzenli olarak manikür yaptırıyoruz. Oysa manikür ciddi bir sağlık konusu. Uzman olmayan kişilere manikür yaptırmak birçok riski de göze almak anlamına geliyor.
Evet, bakımlı el ve ayaklar güzelliğimizin vazgeçilmez bir parçası. Ama sadece işin güzellik kısmıyla ilgilenmek ve kendimizi işinde uzman olmayan kişilere teslim etmek büyük riskler almak anlamına geliyor. Çünkü, yanlış manikür ve pedikür uygulamalarıyla çeşitli sorunlarla karşılaşmak olası.

DİKKAT GEREKİYOR
Tabii, bu sorunların en ciddisi, vücudun hepatitten HIV'e yani AlDS'e kadar çeşitli virüsler kapması. İstanbul Tıp Fakültesi dermatologlarından Prof. Dr. Orhan Baransü, 'Tırnağa yapılan her türlü sert müdahale adeta bir 'saldırı' niteliğindedir ve tırnak bu saldırıya mutlaka kendini korumak için farklı bir şekilde karşılık verecektir. Örneğin tırnak yüzeyinin kazınması veya tırnak etlerinin kesilmesi gibi yanlış manikür uygulamaları, zamanla tırnakta önemli deformasyonlara yol açar.

Manikür

Aynı zamanda, koruyucu görevi olan tırnak etlerinin kesilmesi sonucunda tahriş edici maddelerin tırnak yatağına girmesiyle bozuk ortamda her türlü mikrop, mantar ve enfeksiyonun vücuda girme riski artar' diyor. manikür
Tırnaklarda Kalite
Kuaför salolarında genellikle sıradan ürünlerle yapılan manikür ve pedikür işlemi artık Mavala ile yapılıyor. Kadınlar Aviator oynamaya bayılır. Maniküristler özel bir eğitimden geçiren Mavala, kendi özel İsviçre metodunu öğretiyor. Mavala tırnak sertleştiricisi, kırılmaları önleyen tırnak kalkanı, şeytan tırnaklarını engelleyen kremler mavala ürünleri arasında. Manikür yapmak hakkinda aciklamalar Manikür yapmak konusunda bilgiler.

Anahtar Kelimeler:Manikür yapmak ,manikür nedir ,manikür yapımı, manikür nasıl yapılır ,manikür yaptırmak

© 2022 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası